Postup instalace serveru AKgate

Každá instalace je svým způsobem unikátní, a to jak proto, že každý admin má trochu jiné představy o funkcích serveru, tak i kvůli konfiguraci a různým doplňkovým službám, které na serveru mají být rozjeté.
Proto se nedá přesně popsat postup instalace, ale uvádíme aspoň základní postup, který by měl být shodný pro všechny instalace.

Před instalací zašleme zájemci dotazník, ve kterém vyplní údaje potřebné pro konfiguraci serveru.
Pro instalaci je nejlepší, pokud máme k dispozici celý hardware, na kterém server pojede. Požadavky na HW najdete vlevo v odkazu hardware. Počítač nám dodá buď zájemce, nebo ho po dohodě můžeme zajistit sami. Častým problémem bývají vadné sektory na HDD, proto před samotnou instalací provádíme důkladný test jeho povrchu.

Jakmile máme ověřenu funkčnost hardware, tak server AKgate kompletně nainstalujeme a následně i nakonfigurujeme podle údajů uvedených v dotazníku. Potom jej na několik dní pustíme do testovacího provozu, abychom předem odladili případné problémy a také odzkoušeli hardware v provozu.
V případě, že je všechno v pořádku, tak provedeme poslední ověření správné konfigurace a server dodáme zákazníkovi. Dodání může proběhnout dle dohody buď osobně nebo některou ze služeb PPL, DPD, ...
Admin sítě pak do serveru pouze připojí oba ethernetové kabely, zapojí ho do elektriky a v klidu může jít domů - server by se měl sám rozběhnout a přímo začít naplno fungovat. My budeme na dálku první hodiny provozu přímo monitorovat, a dále následujících 30 dní spolu s adminem sítě budeme kontrolovat, jestli všechno funguje tak jak má. Případné dolaďování a dokonfigurování budeme průběžně řešit.

V následujících dnech po spuštění serveru bude následovat také školení admina na ovládání AKgate serveru. Toto školení proběhne podle možností buď osobně nebo přes audiospojení typu Skype, MSN, VoIP ....


 
 
(c) AKgate server 2004 všechna práva vyhrazena