Webové rozhraní

Webové rozhraní má dvě části - část určenou pro uživatele a část pouze pro admina sítě, která je přístupná pouze pod heslem.

V části přístupné pro uživatele jsou jednoduché statické webové stránky se základními informacemi o serveru a síti, které může admin sítě měnit a využívat jako informační kanál pro uživatele. Dále tam jsou dynamické stránky vytvářené serverem (Statistika, NetWatch, Hitparáda, Rychlost), kde se může uživatel dozvědět např. statistiky své i celkové (uživatelé nevidí množství stáhnutých dat jiných uživatelů, pouze své). Také zde je možné zjistit stav spojení na internet (aplikace Netwatch), údaje o svých platbách za internet (aplikace Money), a z Hitparády zjistí, který uživatel sítě nejčastěji překračuje limity.

V admin části webových stránek jsou hlavně dynamická data vytvářená serverem. Jde o důležité logy serveru, různé statistiky jak grafické tak i textové (admin na rozdíl od uživatelů vidí data za všechny uživatele), informace o systému, aktuální rychlost stahování jednotlivých uživatelů atd.

Webové stránky na serveru jsou určeny pro vnitřní síť, ale je možné je zpřístupnit i z internetu, a to buď jen z vybraných IP adres nebo rozsahů, anebo odkudkoliv (nedoporučujeme). Zpřístupnění umožňuje admin sám opět v hlavním konfiguračním souboru.

Admin může tyto stránky využívat jako informační centrum pro svou síť, a to jak v původní podobě, nebo si je může vytvořit od základů znovu. Případně může využít v AKgate serveru již nainstalovaný redakční systém Guppy, který je už na profesionální úrovni a je možné ho bez problémů používat. 
 
(c) AKgate server 2004 všechna práva vyhrazena