Aktuality - strana 3

9. listopadu 2005

 • A je to tady! P2P stahovače máme pod kontrolou! Teď už můžete přesně určit, jakou maximální rychlostí mohou jet, a jak se rozdělí volné pásmo mezi právě brouzdající uživatele a P2P stahovače (kolikrát míň dostanou P2P stahovači). To vše zadáte jednoduchou formou do konfiguračního souboru, a navíc to můžete několikrát během dne měnit tím, že v konfiguračním souboru zadáte pro různé časové rozmezí různé hodnoty (přes den je přiškrtíte a v noci zase trochu popustíte uzdu ...).
 • VPN - náš server je připraven k tomu, aby se uživatelé mohli připojit do sítě řízené AKgate serverem i z jiných počítačů odkudkoli ze světa, a dokonce i pokud nemají veřejnou IP adresu. Samozřejmě jde o zabezpečené připojení protokolem IPSEC, ke kterému budou potřebovat naším serverem vygenerovaný certifikát, uživatelské jméno a heslo. Po úspěšném připojení se jejich PC bude chovat jako by bylo připojené fyzicky přímo v domovské síti.
  Náš server je také připraven na to, aby se pomocí VPN tunelu propojily i celé sítě. Spojení je opět zabezpečeno protokolem IPSEC.
 • Nově si můžete v konfiguračním souboru sami určit, ve kterou hodinu následujícího dne se uživatelům, kteří překročili určený limit pro přenos dat, obnoví původní rychlost.
 • Také si můžete zvolit, jestli se volné pásmo bude mezi uživatele dělit podle zadané váhy, nebo prostým rovnoměrným rozdělením dle počtu právě brouzdajícich uživatelů.

5. října 2005

 • Po prázdninách opět pokračuje vývoj našeho serveru. Nyní jsme se soustředili na "mor" internetu - P2P sítě. Právě testujeme vlastní systém omezování P2P provozu. Admin sítě si bude moci pro P2P provoz nastavit různé parametry pro libovolný časový interval během dne, konkrétně maximální rychlost a/nebo prioritu vzhledem k normálnímu provozu sítě.

10. června 2005

 • Nově byly přidány týdenní a měsíční limity. Nyní server umí hlídat hodinové, denní, týdenní nebo měsíční limity.
 • U limitů je nově možnost zadat objem přenesených dat samostatně každému uživateli jiný. Pak se u uživatele uplatní buď obecný limit, nebo pokud má zadaný svůj speciální limit, tak se uplatní tento. Tato možnost je využitelná například pokud si uživatel připlatí za vyšší limit.
  Dále je možné si vybrat, zda se limit hlídá pro každý směr (IN/OUT) samostatně (tak tomu bylo doposud), nebo jestli je to limit pro součet obou směrů.
 • Nyní připravujeme systém pro správu měsíčních poplatků. Ten bude uživatelům zobrazovat stav jejich plateb, posílat upozornění v případě nezaplacení v termínu, a v krajním případě je odpojí od internetu až do zaplacení.

5. května 2005

 • Byl přidán poštovní server, včetně webového rozhraní. V případě MX záznamu tedy tento server může sloužit také jako poštovní server, s možným výběrem pošty přes web odkudkoli z internetu.
 • V serveru je nyní nově možnost přidat wifi kartu řízenou hostap ovladačem. Zároveň bylo doděláno spravedlivé rozdělení pásma nezávisle na počtu interních rozhraní - karet.
 • Novinkou je možnost výběru hlídání limitů na uživatele. Je možné hlídat hodinový limit nebo denní limit. Po jeho překročení se uživateli sníží jeho rychlost na zadanou hodnotu a to až do půlnoci, pak mu bude obnovena maximální rychlost.

4. března 2005

 • Přibyla možnost zobrazit grafické statistiky podle vlastního zadání Od-Do. Uživatel tedy může zadat jakékoliv období, za které chce grafy zobrazit.
 • Jednotliví uživatelé mohou nyní vidět kromě souhrnných grafických statistik i své vlastní statistiky.
 • Nově je sledována velikost volného místa na HD. Pokud klesne pod 10%, admin dostane email (SMS).


1 2 3


 
 
(c) AKgate server 2004 všechna práva vyhrazena